Oferta

Oferta Psycholog Wrocław

W swojej ofercie posiadam:

  • Konsultacje psychologiczne

Konsultacje zazwyczaj obejmują od jednego do czterech spotkań. Służą określeniu trudności zgłaszającej się osoby oraz rozpoznaniu, jaka forma pomocy będzie dla niej najbardziej korzystna. Zarówno osoba potrzebująca pomocy, jak i psychoterapeuta przyglądają się oczekiwaniom pacjenta oraz ewentualnym wątpliwościom.  W trakcie konsultacji ustala się zasady współpracy oraz cel terapii. Omawiane są metody terapii, jej częstotliwość oraz wstępna ocena stanu pacjenta

  • Psychoterapię indywidualną

Oferuję psychoterapię indywidualną zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. W sesjach terapeutycznych uczestniczy tylko psychoterapeuta i pacjent, co jest niezwykle ważne, aby pacjent się otworzył, a terapia przyniosła oczekiwane efekty.

Często pacjenci pytają jak długo będzie trwała terapia. Nie da się tego jednoznacznie określić, szczególnie na początku. Jest to sprawa indywidualna. Obie strony powinny być pewne, że stan zdrowia pacjenta pozwala na zakończenie terapii.

Jeśli chodzi o częstotliwość sesji psychoterapeutycznych to zazwyczaj jest to jedna sesja w tygodniu, która trwa 50 minut. W przypadku, kiedy pacjent potrzebuje częstszych spotkań ustalamy wspólnie terminy i częstotliwość.