Dla kogo

Psycholog Wrocław
Dla kogo przeznaczona jest terapia?

Psychoterapia psychodynamiczna

Ten rodzaj psychoterapii opiera się na nieświadomości, która jest obszarem zawierającym w sobie źródło problemów. Psychoterapia psychodynamiczna to nic innego jak rozmowa między terapeutą a pacjentem, dzięki której kształtują się wnioski pomocne w rozwiązaniu problemów.

Do problemów, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci zaliczamy: lęki, depresję, nerwicę, zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia), trudności w życiu osobistym i zawodowym, problemy z poradzeniem sobie z przykrymi doświadczeniami, np. śmierć bliskiej osoby czy rozwód, trudności w relacjach z innymi osobami, zaburzenia osobowości czy też objawy psychosomatyczne.

Leczenie za pomocą psychoterapii polega przede wszystkim na poszukiwaniu źródła problemu. Pacjent z pomocą psychoterapeuty pracuje nad zmianą, dzięki której osiągnie równowagę i stabilizację. Taka zmiana zachodzi zarówno w sferze zewnętrznej, czyli ustępują objawy, jak i w sferze wewnętrznej – zmiany w naszej nieświadomości.

Psychoterapia jest dla każdego, kto potrzebuje pomocy i zmiany w obszarze psychiki. W przypadku, kiedy odczuwasz często smutek, apatię, wydaje Ci się, że reagujesz mylnie na różne wydarzenia, czujesz lęk lub po prostu chcesz rozpocząć pracę nad sobą to psychoterapia jest właściwym rozwiązaniem. Jeśli poszukujesz psychologa we Wrocławiu to zapraszam do kontaktu.